W tym roku kolejny nasza szkoła brała udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” 2021. Aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości w dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zaśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego” .
Aktualności
#SzkołaDoHymnu
- 2
WYNIKI KONKURSU „KAPELUSZ W BARWACH JESIENI”
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy kapelusz w barwach jesieni. Kreatywność i pomysłowość oraz wykorzystanie darów jesieni sprawiły, że bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę.
Komisja w składzie pani Dorota Wilk, pani Katarzyna Kądzielska i pani Marta Gorzkowska zadecydowały, że wszystkie prace zostały jednakowo nagrodzone.
W konkursie udział wzięli:
Dzieci z grupy 3 latków:
- Gurdziel Eliza
- Warda Adam
- Pawlus Miłosz
- Iwanków Zuzanna
- Szumańska Julia
- Piórkowska Lilianna
- Lewandowska Lilianna
Dzieci z grupy 4-5 latków:
- Lasak Julia
- Stackiewicz Maciej
- Woźnicki Stanisław
- Attinger Milena
- Krzyk Zuzanna
- Zębacki Kacper
- Kazik Julia
Dzieci z grupy 6 latków:
- Piórkowski Tymoteusz
- Lasak Wiktoria
- Pawlus Julian
- Attinger Karolina
- Kostrzewa Lena
- Taf Kuba
- Stęplowska Kinga
- Pawlus Zofia
- Kubas Wiktor
7
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM KRAINA MUZYKI SENSORYCZNIE SIĘ ROZWIJAM BO BIEGAM, SKACZĘ I DOTYKAM
Przedszkolaki z grupy 3 i 4-5 latków w miesiącu wrześniu i październiku wykonały zadania zgodnie z założeniami programu. W Sali 3 latków został stworzony kącik sensoryczny z grupową maskotką Sensorkiem. Dzieci zapoznały się ze zmysłami. Podczas realizacji zadań dzieci bawiły się warzywami i owocami pobudzając wszystkie zmysły.
3
ANIOŁKOWE GRANIE
W 2004 roku, zrodził się pomysł na włączenie idei rodzicielstwa zastępczego w działania wrocławskiej edukacji. I tak, z inicjatywy dwóch wrocławskich dyrektorów przedszkoli: Katarzyny Głowik-Jamróz – dyrektora Przedszkola nr 56 Niezapominajka oraz Jolanty Hejdy – dyrektora
Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej, powstał Projekt Aniołkowe Granie do którego przed laty dołączył Sylwester Pajęcki – dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.
Celem Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Nasze działania obejmują różnorodne inicjatywy: seminaria, szkolenia, konferencje, zajęcia edukacyjno- informacyjne, animacje lokalne, przedsięwzięcia edukacyjne i inne.
Jednym z elementów Projektu jest koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych, w czasie którego przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej. Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach opiekuńczych. Od 2017 roku projekt realizowany jest także poza granicami Wrocławia, w innych miastach.
FINAŁ DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM
Ogólnoświatowy Miesiąc Baśni i Legend
W ramach Miesiąca Baśni i Legend, w naszej szkole zorganizowaliśmy Tydzień Baśni i Legend (18-22 X) Uczniowie klas I-III wysłuchali polskich legend i baśni, do których wykonali ilustracje.
W klasach IV-VIII uczniowie w wybranych utworach poszukiwali magicznych przedmiotów, postaci, wydarzeń. Wykonali także ilustracje do zadań. Tydzień kończył Dzień Bajkowych Postaci. W tym dniu w naszej szkole można było spotkać postaci z różnych baśni i legend.
Ewa Baran
3
Indywidualne Mistrzostw Strefy Legnickiej w Tenisie Stołowym
W dniach 3 i 4 listopada 2021 r. Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu była gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Strefy Legnickiej w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w ramach rywalizacji sportowej organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk i pierwszy raz zawodniczki i zawodnicy rywalizowali ze sobą indywidualnie w tej dyscyplinie. W zawodach startowali zawodnicy, którzy na szczeblu powiatowym zajęli miejsca w pierwszej trójce.
W pierwszym dniu zawodów startowali zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi w ramach Igrzysk Dzieci, naszą szkołę reprezentowało pięcioro zawodników, którzy uplasowali się na następujących pozycjach:Nikola Guzenda – III miejsce
Lena Skalska – IV miejsce
Kaja Rajczakowska – IX miejsce
Gabriel Domański – V miejsce
Krzysztof Drzymała – VI miejsceDrugi dzień sportowej rywalizacji to Igrzyska Młodzieży Szkolnej, czyli roczniki 2008 i 2007, w tej kategorii wyniki przedstawiają się następująco:
Oliwia Korszun – II miejsce
Aleksandra Poparda – IV miejsce
Weronika Witruszyńska – VIII miejsce
Mateusz Drzyzga – II miejsce
Jakub Podskarbi – V miejsce
Artur Podskarbi – VIII miejsceZawodnicy, którzy zajęli miejsce w pierwszej szóstce wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16 i 17 listopada również w naszej szkole. Po zakończeniu rywalizacji indywidualnej podsumowano również wyniki zespołowo, na które składały się punkty poszczególnych zawodników z danej szkoły, zgodnie z zajętym miejscem. I tak w klasyfikacji drużynowej Szkoła Podstawowa w Gierałtwcu wypadła następująco:
Igrzyska Dzieci:
Dziewczęta – II miejsce
chłopcy – III miejsceIgrzyska Młodzieży Szkolnej
Dziewczęta – I miejsce
chłopcy – I miejsce
Zmiana numeru telefonu zaufania
Szanowni Państwo,
dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Poniżej link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/ .
Z wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
Pismo Prezesa GUS - Badanie kontrolne NSP 2021
Szanowni Państwo,
W załączeniu pismo prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, pana dr Dominika Rozkruta w sprawie badania kontrolnego w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.
Bezpłatne zdjęcie do legitymacji szkolnej - skorzystaj z nowoczesnego kreatora
Początek roku szkolnego to czas, w którym wszyscy uczniowie ubiegają się o wydanie dokumentu, jakim jest legitymacja szkolna. “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem” to akcja, która umożliwia bezpłatne wykonanie zdjęcia do tego dokumentu. Każdy uczeń, niezależnie od wieku oraz szkoły, do której chodzi, może przygotować zdjęcie do swojej legitymacji szkolnej przy pomocy nowoczesnego kreatora do zdjęć. Akcja trwa tylko do 10 listopada.
Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com to narzędzia, które pozwalają przygotować zdjęcia do legitymacji w mgnieniu oka. Wystarczy tylko wybrać jedno ze zdjęć, które masz na swoim komputerze lub smartfonie lub wykonać zupełnie nowe zdjęcie. System automatycznie dostosuje odpowiedni rozmiar fotografii, a także usunie tło. Gotowy szablon, zawierający 4 fotografie do legitymacji można pobrać, a następnie wydrukować w dowolnym punkcie oferującym drukowanie zdjęć.
Obsługa narzędzi Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com jest tak prosta, że nie sprawi nikomu kłopotów. Jedyne, co należy zrobić to postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronach głównych. Kreator fotografii wykorzystuje sztuczną inteligencję, by odpowiednio kadrować zdjęcie, a także usuwać z niego tło.
Zdjęcie do legitymacji szkolnej można wykonać przy pomocy dowolnego smartfona. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych wymaganiach, jakie musi spełniać fotografia do legitymacji szkolnej. Są to między innymi:
- jasne, jednolite tło,
- odpowiednia ostrość oraz kontrast zdjęcia,
- widoczna, równomiernie oświetlona twarz,
- oczy zwrócone wprost na obiektyw aparatu,
- pozycja twarzą skierowaną do aparatu.
Linki do bezpłatnego kreatora zdjęć do legitymacji szkolnej:
https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej
https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej
Konkurs fotograficzny "Moja miejscowość - miejsce w którym żyję".
W konkusie fotograficznym "Moja miejscowość - miejsce w którym żyję" udział brali uczniowie klas 0 - VIII
42
Laureaci konkursu ekologicznego
I miejsce Amelia Łamińska
II miejsce Ewa Skrzypek
III miejsce Oliwia Sutyła
Wyróżnienie Klaudia Barszczewska
GRATULACJE
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
Wycieczka przedszkolaków do lasu
Korzystając ze słonecznej pięknej pogody przedszkolaki z oddziału 5,6 latków wybrały się na jesienny spacer po lesie. Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.
Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, rozpoznawały gatunki drzew po liściach i owocach. Słuchały odgłosów lasu, a do kącika przyrodniczego zbierały „skarb”, które pani Jesień zostawiła w lesie.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Zabrały ze sobą i wyrzuciły do kosza napotkane śmieci.
Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Po powrocie do szkoły z zebranych liści stworzyły „Leśne stworki”, które ozdobiły salę.
4
Pasowanie 2021/2022
Ślubowanie pierwszoklasistów.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 13 października 2021 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym roku ze względu na reżim sanitarny, uroczystość miała charakter kameralny. Z grupy liczącej 24 uczniów, 22 uczniów złożyło uroczyste ślubowanie. Zanim to jednak nastąpiło uczniowie zaprezentowali program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Pani Danuty Koczan. Dwóch nieobecnych w tym dniu uczniów złożyło ślubowanie po powrocie do szkoły. Dużym ołówkiem Aktu Pasowania dokonała Dyrektor Szkoły – Pani Dorota Wilk. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Gierałtowcu. Dodatkowym potwierdzeniem było wręczenie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów, oraz prezentów przygotowanych przez uczniów z klas II, prezent od rodziców w postaci pomocy dydaktycznych został wręczony w kolejnym dniu. Pani Dyrektor i Pani Przewodnicząca Rady Rodziców umiliła uroczystość wręczając dzieciom słodkości.
Po ślubowaniu Pani Dyrektor Dorota Wilk życzyła wszystkim dzieciom wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.
Uroczystość Pasowania poprzedzała Dzień Edukacji Narodowej, w związku z tym świętem uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, zaśpiewali piosenkę i wręczyli przygotowane kartki z życzeniami. Również życzenia złożyła Pani Dyrektor Szkoły Dorota Wilk i Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Łucka.
5
Informacja
Zgodnie z informacją z dnia 25 października 2021r. - od 02 listopada 2021r. zajęcia w szkole będą się rozpoczynać o godz. 08.00, obowiązywać też będzie nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych, opieka świetlicowa dla uczniów dowożonych przez rodziców pracujących będzie czynna tak jak dotychczas od godz. 07.00.
Sąd nad Balladyną
Podczas lekcji języka polskiego 22.10.2021r. uczniowie klasy 7a wcielili się w postacie dramatu Juliusza Słowackiego ,,Balladyna’’ i przeprowadzili sąd nad główną bohaterką tego utworu. Każdy z uczniów miał przygotowaną przemowę, w której bronił lub oskarżał Balladynę. Aby przenieść się w czasy opisane w książce, uczniowie dodatkowo przebrali się za postacie z lektury. Między obrońcami i oskarżycielami toczyła się dyskusja niczym na prawdziwej sali sądowej. Ostatecznym wyrokiem było skazanie Balladyny na karę śmierci, a Goplany na tortury. Dzięki temu cała klasa przybliżyła i utrwaliła sobie problematykę lektury.
Poniżej załączamy kilka zdjęć z tego wydarzenia.
Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”
W związku z ogromnym zainteresowaniem dotyczącym Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” Wójt Gminy Złotoryja podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania Oświadczeń niezbędnych do ubiegania się o pomoc w ramach Konkursu do dnia 04.11.2021 r. do godziny 15:30. Do oświadczeń należy dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz dokument potwierdzający zatrudnienie członka rodziny w PPGR.
Dokumenty złożone po ww. terminie nie będą rozpatrywane.
Zasady konkursu: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr
W razie pytań kontakt z P. Katarzyną Hec – tel. 76/ 87 88 709załączniki:
Oswiadczenie_dla_rodzica(2).doc
Zalacznik_nr_8_-_Wzor_oswiadczenia_osoby_skladajacej_oswiadczenie_we_wlasnym_imieniu_dotyczy_ben.doc
Zmiana godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych oraz powrót do krótszych przerw międzylekcyjnych
Od 2 listopada 2021 r. planowany jest powrót do krótszych o 5min przerw międzylekcyjnych z 10 minut do 5 minut( z zachowaniem dwóch 15 minutowych przerw obiadowych)- by ograniczyć w trwającej sytuacji epidemicznej kontakty na korytarzach, w toaletach i ciągach komunikacyjnych. W kl. I-III przerwy międzylekcyjne dostosowują wychowawcy do potrzeb dzieci.
Jednocześnie zaistniała możliwość przesunięcia godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych z godz. 7.30 na godz. 8.00. Skrócenie przerw i przesunięcie rozpoczęcia zajęć od godz. 8.00 nie wydłuży pobytu uczniów w szkole po 8 godz. lekcyjnej. Jedyne zmiany poza przywozami będą dotyczyły rozwozów po 5 i 6 godz. lekcyjnej – będą późniejsze o około15 minut.
Obecny czas trwania lekcji: Planowany czas trwania lekcji:
7.30 – 8.15 8.00 - 8.45
8.25 – 9.10 8.50 – 9.35
9.20 – 10.05 9.40 – 10.25
10.20 – 11.05 10.40 – 11.25
11.20 – 12.05 11.40 – 12.25
12.15 – 13.00 12.30 – 13.15
13.10 – 13.55 13.20 – 14.05
14.05 – 14.50 14.10 – 14.55
Rozpoczęcie lekcji o godz. 8.00 zaskutkuje późniejszymi o pół godziny przywozami dzieci do szkoły o co zawsze prosili rodzice i uczniowie dowożeni.
Do tej pory nauczyciele w ramach świetlicy opiekowali się uczniami od godz. 7.00 -15.00, tak będzie również po zmianie.
Oddziały przedszkolne będą pracowały bez zmian, a ponieważ podstawa programowa w wychowaniu przedszkolnym realizowana jest od godz. 8.00, dzieci 5 i 6 letnie dowożone autobusami szkolnymi będą przyjeżdżały tak jak uczniowie na godz. 8.00 według nowego rozkładu jazdy. Planowane zmiany nie wpłyną na funkcjonowanie oddziałów wychowania przedszkolnego, na czas pobytu, przyprowadzanie i odbiór dzieci 3,4 i 5 letnich, które nie były dowożone.
Zmiana rozpoczęcia lekcji o godz. 8.00 będzie korzystna dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym oraz w kl. I- VIII z uwagi na jednoczesne rozpoczynanie zajęć bez ponoszenia kosztów opłaty za opiekę ponadwymiarową w oddziałach przedszkolnych od godz. 7.30.
Rodzice, którzy w związku z wyżej wymienionymi planami zechcą zmienić godziny pobytu dzieci w oddziałach przedszkolnych proszeni są o niezwłoczne wypełnianie deklaracji w sekretariacie szkoły najpóźniej do 28 października 2021 r.
Rozkład jazdy obowiązujący od 02 listopada 2021r.
Wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu
12 października uczniowie klasy 3 b wraz grupą przedszkolną 5-6-latków wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalek we Wrocławiu, aby obejrzeć spektakl stworzony przez polsko- czeski duet: Elżbietę Chowaniec i Marka Zákostelecký’ego pt.: „Lalka Kafki”. Pewnego dnia, kiedy Franz Kafka spacerował po berlińskim parku Steglitz, spotkał małą dziewczynkę, z płaczem szukającą zagubionej lalki. Pisarz starał się jej pomóc, ale na próżno – zguby nie udało się odnaleźć. Nazajutrz Kafka wręczył dziewczynce list „napisany” przez lalkę: „Proszę, nie płacz. Pojechałam na wycieczkę, aby zobaczyć świat”. Tak rozpoczęła się niezwykła przyjaźń. Do końca życia Franz Kafka pisał do dziewczynki listy, opisujące podróże i przygody jej lalki.
Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa ruchoma scena, muzyka oraz wspaniałe dekoracje przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.
Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym
Zmiana zasad przyznawania grantów PPGR
W związku z koleją zmianą wprowadzoną przez Ministerstwo do zasad i warunków ubiegania się o wsparcie na zakup komputerów przez gminę dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR poniżej publikujemy nowe druki oświadczeń niezbędnych do ubiegania się o pomoc w ramach Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin popegierowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”. Złożone dotychczas oświadczenia zachowują swoją ważność. Nowe zasady rozszerzyły krąg osób mogących skorzystać z pomocy- dzieci mogą zamieszkiwać miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Doprecyzowano również, że komputery będą przekazane na własność.
W związku z tym przedłużamy możliwość składania oświadczeń wraz ze zgodą do Urzędu Gminy Złotoryja do dnia 22 października br. do godz. 15:30.
Zasady konkursu: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr
W razie pytań kontakt z P. Katarzyną Hec- tel. 76/ 87 88 709 oraz P. M.Gorzkowską tel. 768781523
Oswiadczenie_dla_rodzica(1).doc
Zalacznik_nr_8_-_Wzor_oswiadczenia_osoby_skladajacej_oswiadczenie_we_wlasnym_imieniu_(dotyczy_be.doc
zgoda_na_przetwarzanie_danych.docx
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
