„Strach ma wielkie oczy” – spektakl profilaktyczny
16.12.2019 07:50W dniu 26 listopada 2019 r. w ramach akcji „Jesień z profilaktyką” w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu Grupy T z Torunia.
Głównymi bohaterami były owady: biedronka Piegowata, pszczółka Żądełko, oraz karaluch Ohydek, który terroryzował całą szkołę wymuszając i zastraszając uczniów. Sytuacja z pozoru niewinna zaczęła wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód. Mali bohaterowie szukali różnych sposobów rozwiązania problemu. Historia oczywiście kończy się szczęśliwie. Okazuje się bowiem, że złośliwy karaluch naprawdę ma na imię Antonio i sam kiedyś był źle traktowany i wyśmiewany.
W trakcie spektaklu uczniowie dowiedzieli się jak mogą radzić sobie z własną złością i agresją. Aktorzy pokazali, że kluczem do rozwiązania problemu jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc, że nauczyciel jest przyjacielem, który pomoże wyjść z opresji. Przedstawienie utrzymane w konwencji kabaretowej, oprócz walorów profilaktycznych i wychowawczych dostarczyło dzieciom dużo radości i śmiechu.
Praca klasy VIa r.sz.2019/2020 - bezpieczny tydzień
16.12.2019 07:50Pewnego pięknego dnia w szkole odbywały się normalne lekcje, jak co dzień. Po dzwonku uczniowie opuścili klasy i nikt nie spodziewał się, że od niedawna nowy uczeń Krzysztof dręczy dzieci. Zawsze na przerwach wyłudzał pieniądze, bił młodszych i zabierał im śniadania. Jednak w pewnym momencie jeden ze starszych uczniów, Stanisław, postawił mu się i powiedział, żeby przestał dręczyć i wykorzystywać dzieci. Krzysztof nie miał zamiaru zrezygnować tak łatwo i wyzwał Stanisława. Chciał się z nim spotkać po lekcjach za szkołą. Krzysztof powiedział mu, że nie bije młodszych. Była to postawa godna pochwały. Po kilku dniach z niedowierzaniem obserwowaliśmy zachowanie obrońcy prześladowanych dzieci. Tym razem to Stanisław pastwił się nad Krzysztofem, nazywał go niedojdą i cieniasem. Zwróciłem mu uwagę, że nie jest lepszy od Krzysztofa. Chłopak zarumienił się, było mu najwyraźniej wstyd. Myślę, że zrozumiał wtedy, iż słowa również bolą i ranią.
Kacper Torończak, klasa VI a
Piosenka klasy III r.sz.2019/2020 - bezpieczny tydzień
13.12.2019 13:59„Klasa trzecia”
Jak dobrze nam żyć w naszej klasie
I razem zgodnie bawić się.
Odrabiać lekcje z przyjaciółmi
I bardzo dobrze uczyć się.
Przyjaznym być!
Życzliwym być
I w zgodzie zawsze razem żyć.
Słowom wulgarnym mówić - pas,
Bo one często ranią nas.
Ref. Hejże, hej! Hejże, ha!
Żyjmy więc póki czas.
Dobrze żyć, razem być.
Trzecia klasa super jest!
Wycieczka do Hydropolis
10.12.2019 12:12W środę 20 listopada 2019 r., klasy I - III wybrały się na edukacyjną wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu, obecnie jednego z naj-popularniejszych miejsc we Wrocławiu. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich prezentuje wodę z innego, fascynującego ujęcia.
Naszą przygodę z wodą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie
- wyświetlony został na ekranie 360º. Następnie udaliśmy się do strefy głębin, gdzie poznaliśmy tajemnicze, zdumiewające i niebezpieczne stworzenia tam żyjące. Później naszą uwagę poświęciliśmy na strefę oceanu życia- ewolucję. Zmęczeni tą ilością wrażeń udaliśmy się do strefy relaksu w której mogliśmy się odprężyć i naładować nasze akumulatory na dalszą część zwiedzania. Podczas wycieczki odwiedziliśmy też strefę człowiek i woda, gdzie mogliśmy poznać funkcje i rolę wody w organizmie człowieka, kulturze, religii itp. Mogliśmy zobaczyć wodne wynalazki wielkich starożytnych inżynierów oraz poznać rozwój cywilizacji starożytnego Egiptu. Dodatkowo podziwialiśmy wyjątkowo wierne modele statków – od starożytnych po dzisiejsze. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu. Interaktywna, angażująca forma uczestnictwa w zwiedzaniu przyczyniła się do zapamiętania istotnych faktów o wodzie.
Wycieczka bardzo nam się podobała.
Warsztaty lepienia w glinie 2019r.
06.12.2019 11:2010 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach lepienia w glinie. Dzieci zapoznały się z historią wykorzystywania gliny w życiu codziennym oraz z procesami jej obróbki i zdobienia. Uczniowie wykonywali zwierzęta leśne. Następnie rzeźby zostały poddane wypaleniu i szkliwieniu. Dzięki warsztatom uczniowie rozwinęli zdolności plastyczne, wrażliwość artystyczną i zapał twórczy. A przede wszystkim świetnie się bawili.